Radyo Odası Ses Yalıtımı

Anasayfa / Hizmetler / Ses Yalıtımı Uygulamalarımız / Radyo Odası Ses Yalıtımı

Radyo yayın odaları, ses yalıtımının iyi olmasını gerektiren alanlardır. Dinleyiciye hitap ederken parazit seslerin meydana gelmemesi ve sesin net şekilde frekanslar aracılığı ile karşıya gitmesi için önemli bir konudur.

Dinleyiciye en iyi şekilde sesi ulaştırmak ve rahatsız edici sesleri kesmek için radyo odalarında kullanılan akustik paneller, akustik yanmaz panellerdir. Bu paneller çift taraflı olarak uygulanır, sünger yapısından dolayı herhangi bir şekilde rahatsız edici seslerin yayın akışına zarar vermesi engellenir. Profesyonel anlamda radyoculuk yapmak isteyenler ise daha gelişmiş teknoloji kullanarak bilgisayar destekli akustik simülasyon programlarından yararlanarak daha iyi düzeyde sesin karşı tarafa iletilmesini sağlarlar.


Radyo odası ses ve yankı yalıtımı nasıl yapılır?

Ortamda seslerin net şekilde anlaşılabilmesi ve daha da önemlisi radyo frekansları üzerinden iletilebilmesi için kullanılacak odada öncelikle inceleme yapılır. Kullanılması gereken akustik paneller belirlenir ve bu şekilde uygulanarak beklentilerin karşılanması sağlanır.


Ses yalıtımı malzemelerinin yerleştirilme işlemine girilmeden önce ortamın temiz olması önemlidir. Kısa sürede sonuca ulaşmak için işlerin akışının hızlı olması gerekmektedir. Radyo odası ses yalıtımı işlemlerinde uygulanacak bu adımlarla profesyonel yayın yapmak çok daha kolay hale gelir. Yayın akışını zedeleyecek seslerin kesilmesi, dinleyiciye sesin net ulaşması için uygulanacak akustik paneller ve uygulamacı ekibin sağlıklı çalışmalar konusunda tecrübeli olması da çok önemlidir. Teknik akustik olarak işinde deneyimli ekibimizi istediğiniz adrese göndererek gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ses yalıtımı için gerekli işlemlere başlıyoruz. Kısa sürede yayın hayatının çok daha sağlıklı olmasını bu şekilde sağlıyoruz. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!
İstanbul: (0216) 344 34 22       GSM : (0507) 668 41 24
Copyright © 2017 Tüm Resim Görsel Ve Yazılarda Her Hakkı Saklıdır.
Top