Vocal Odası Ses Yalıtımı

Anasayfa / Hizmetler / Ses Yalıtımı Uygulamalarımız / Vocal Odası Ses Yalıtımı

İnsan hayatının içinde var olan, yokluğu ise sıkıntılara neden olan müzik, bir de müzikal dünya ile uğraşanlar için apayrı bir yere sahiptir.

Vokal odaları, müzisyenler için en önemli araçlar veya en önemli yerlerdendir. Tabi ki bu odaların hazırlanması, sadece enstrümanların iyileştirilmesi veya yerleştirilmesiyle bitebilecek bir şey değildir. Şehir hayatının her alana yayılması, özel bir alan oluşturarak müzik işlemlerinin yapılmasını gerektiriyor. Çevreye rahatsızlık vermemek için ses yalıtımının sağlıklı bir şekilde tamamlanması ve çalışmaların bu şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Akustik vocal odası ses yalıtımı ve vocal kabini yankı yalıtımı, bu odalar için oldukça önemlidir. Zaman zaman müziklerde ses tonunun yüksek çıkması, kullanılan müzik aletlerinin seslerinin yüksek olması çevrede yaşayanlara rahatsızlık verebilir, bu da çalışmaların verimini düşürmeye yeter.


Vocal odalarında ses yalıtımı nasıl olmalıdır?

Vokal odaları, başında da belirttiğimiz gibi yüksek ses frekanslarının yer aldığı odalardır. Bu nedenle ses dalgalarının düşürülerek çevrede yaşayanları rahatsız etmeyecek seviyeye düşürülmesi gerekiyor. Bunun için kullanılan akustik paneller, İçinde kimse yokken reverberasyon süresi 0.3 sm / 0.5 sm, frekansı 125 Hz ile 4000 Hz olacak şekilde iç yüzeylerde anti-statik ses emici uygulamalarla yapılır. Zemin, taban gürültülerini absorbe edecek yapıdaki malzemelerin kullanılması da yine vokal odaları hazırlanırken dikkate alınması gereken detaylardır.


Ses yalıtımı ile vocal odalarını geliştirin

Ses veya vocal odalarında dışarıya sesin gitmesini engellemek için kullanılan malzemeler her ne kadar sesin akışını kesse de burada önemli olan bir detay da odalarda çalışma yapanların rahatlıkla nefes alabilmesini sağlamaktır. Bunun için kullanılan araç kabin içindeki fan gürültüsü 20 desibelin altında ve ses kaydı ve cihazları etkilemeyen parazit üretmeyecek egzos sistemidir. Bu araç kullanılarak sesin dışarıya gitmesi engellenirken bir yandan kayıt mikrofonunun cihazdan çıkan sesi algılanmaması sağlanmaktadır. Tüm bu konularda başarılı şekilde hizmet veren Teknik Akustik hizmetlerinden yararlanarak akustik vocal odası ses yalıtımı ve vocal kabini yankı yalıtımı hizmetlerinden yararlanarak çalışmaların daha rahat ortamda yapılmasını sağlayabilirsiniz. Detaylar için iletişime geçin. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!
İstanbul: (0216) 344 34 22       GSM : (0507) 668 41 24
Copyright © 2017 Tüm Resim Görsel Ve Yazılarda Her Hakkı Saklıdır.
Top