Akustik Sünger Nedir Ne - işe Yarar?

Anasayfa / Yazılar / Akustik Sünger Nedir Ne - işe Yarar?

Yaşam alanlarının daha yaşanılır hale gelmesi, rahatsız edici gürültülerin ortadan kalkmasıyla mümkün olur. Ses yalıtımı, bu nedenle yasa olarak uyulması gereken bir zorunluluktur.

Akustik Sünger Nedir Ne İşe Yarar ?  := Akustik sünger yankı yalıtımı sağlayan, ortamda oluşan çınlamayı engelleyen, akustik ses kalitesini artıran, sesleri düzene sokan, açık hücreli ses emici özellikte bir üründür. Akustik süngerlerin yanmaz özellikte olan modelleri de mevcuttur.   Yanmaz özellikte olan akustik sünger poliüretan ya da melamin olan ham madde yardımıyla ses yalıtımında kullanılmaktadır. Kullanımı yapılacak olan mekanın duvar ve tavanlarında kullanımı yaygın olan akustik süngerler, piramit, labirent, yumurta gibi farklı desenlere ve şekillere sahip olarak bulunmaktadır.

İnşaat sektörünün hızla büyüyüp geliştiği günümüzde, modern yapılanmaların kendini göstermesi ve söz konusu konut ve diğer alanlarda ses yalıtımı yapılması zorunluluğunu beraberinde getirdi. Ses yalıtımında kullanılan malzemeler isabetli bir seçim yapıldığında kesinlikle beklentiler elde edilebilir tabi bununla birlikte bir de uygulama aşamasında çalışılan firmanın işinde deneyim sahibi olması da önemli yönlerden biridir. Akustik sünger, bu alan için kullanılan bir malzeme olup kalitesi ve renk seçenekleriyle kullanılan alanlarda ses yalıtımını sağlamakla birlikte bir de güzel bir görünüm kazanmasını sağlar.


Akustik Sünger nedir?

Akustik sünger; rahatsız edici gürültülerin ortadan kalkması, hapsedilmesi ve yalıtılması için kullanılan bir malzemedir. Stüdyo, Müzik odası, Kayıt Odası vs. alanlarda kullanılan süngerler, farklı tip ve seçeneklere sahiptirler.

-          Piramit süngerler

-          Yumurta süngerler

-          Labirent süngerler

-          Special süngerler

-          Bondex Süngerler

-          Bariyerleri yalıtım süngerler

-          Düz akustik süngerler

-          Panel süngerler

Yukarıda saymış olduğumuz akustik sünger çeşitleri, kullanılacak alana uygun olarak seçilir ve özel yapıştırıcılar kullanılarak uygulanır. Sünger seçenekleri arasında kendinden yapışkanlı süngerler de vardır. bunlar, arkalarında bir bant bulunmak suretiyle imal edilmiş malzemelerdir. Kullanım açısından daha rahat kullanıldığı için tercih edilirler.


Akustik sünger ne işe yarar?

Sinema, tiyatro, konferans salonu, kültür merkezleri, hastane odası, MR odası, jeneratör kabini, klima kabini vs. gibi alanlarda rahatsız edici seslerin ortadan kaldırılmasını sağlayan ve şık dekoratif sunmak açısından kullanılan akustik süngerler, yaşam alanlarının ve iş yerlerinin gürültüden uzaklaşmasını sağlamaktadır. Teknik akustik olarak bu konuda müşterilerimize hem satış hem de uygulama hizmeti sunarak daha lüks ortamlara sahip olmalarına yardımcı oluyoruz. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!
İstanbul: (0216) 344 34 22       GSM : (0507) 668 41 24
Copyright © 2017 Tüm Resim Görsel Ve Yazılarda Her Hakkı Saklıdır.
Top